تلفن تماس : 3231 4526 086 و 0058 855 0912

طراحی سایت

دامنه com را بیشتر بشناسید!!!

دامنه com

دامنه com

دامنه com همانطور که از اسمش پیداست (برگرفته از واژه commerce) بیشتر برای سایت های فعال در حوزه تجارت استفاده میشود. دامنه com اوایل توسط وزارت دفاع امریکا اداره میشده است اما هم اکنون توسط Verisign اداره میشود. از سال 1985 ثبت دامنه کام عملی شده است. لازم است بدانید دامنه کام Verisign و تمامی دامنه های بین المللی توسط موسسه ثبت دامنه ICANN پردازش می شود.

تاریخچه :
دامنه com یک دامنه سطح بالا در سیستم اینترنت است که در ماه ژانویه سال 1985 در سیستم اینترنت اجرا شد ، دامنه توسط وزارت دفاع ایالات متحده اداره می شد ، با این حال بخشی از قرار داد برای سازمان غیر انتفاعی اس‌آرآی اینترنشنال جهت تعمیر و نگهداری دامنه بود. در تاریخ 1 ژانویه سال 1993 بنیاد ملی علوم مسئولیت نگهداری دامنه دات کام را به عهده گرفت و و این دامنه به عنوان درجه 1 برای منافع غیر دفاع مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1995 برای اولین بار دامنه com با هزینه 50 دلار در سال ثبت می شد و که 35 دلار آن برای NSI و 15 دلار آن به صندوق دولت آمریکا واریز می شد ، در حال حاضر دامنه دات کام توسط مجموعه Verisign اداره می شود. اگرچه دامنه com برای هدف های تجاری ارائه می شد اما با توجه به آزاد بودن ثبت آن برای عموم ، این دامنه برای مقاصد غیر تجاری استفاده می شود ، این دامنه محبوب ترین دامنه در اینترنت است که سرعت رشد بسیار زیادی دارد. در سال 2001 دامنه biz برای کسب و کار معرفی شد اما نتوانست از محبوبیت دامنه دات کام کم کند.

هزینه ثبت دامنه com
به طور کلی هزینه ثبت دامنه com حدود 9 تا 17 دلار در سال است که این مبلغ بستگی به مرکز ثبت دامنه و نماینده آن دارد ، در وب دیزاین هزینه ثبت دامنه دات کام حدود 45 هزار تومان و برای بسته های طراحی سایت قرمز و آبی رایگان است. امکان ثبت این دامنه تا 10 سال وجود دارد که قبل از پایان سررسید امکان تمدید آن برای صاحب امتیاز آن وجود دارد.

چرخه حیات دامنه com
پس از اتمام تاریخ سررسید دامنه ، دامنه به مدت 30 روز به حالت منقضی شده باقی می ماند و دیگر در این زمان در دسترس نمی باشد اما امکان تمدید آن برای صاحب امتیاز فعلی آن وجود خواهد داشت و پس از این مدت ، 30 روز دیگر دامنه قفل می شود که در این مدت هم امکان تمدید توسط صاحب امتیاز آن وجود دارد اما جهت تمدید دامنه باید جریمه پرداخت شود که حدود 60 تا 80 دلار آمریکا است و و در صورت عدم تمدید دامنه برای دیگران آزاد خواهد شد که ممکن است در همان لحظه توسط روبات های ثبت دامنه به ثبت مجدد برسد تا در آینده به قیمت بالایی به فروش رسد.

منبع : نت آرام

چاپ ایمیل

کارشناسان ما در تلگرام به شما مشاوره رایگان میدهند. 

شماره تلگرام : 09383139121

https://telegram.me/w3bdesign

شرکت طراحی سایت وب دیزاین  شرکت طراحی سایت وب دیزاین

ارتباط با ما

08645263231 و 09128550058