تلفن تماس : 3231 4526 086 و 0058 855 0912

طراحی سایت

ویژگی های یک سایت خوب و کامل (بخش دوم)

امکانات مورد نیاز وب سایت

در مقاله قبل توضیحاتی در مورد ویژگی های اصلی یک وب سایت ارائه شد و این در این بخش میخواهیم بیشتر در مورد گرافیک سایت و و موارد فراموش شده در مقاله قبل صحبت کنیم.
نقشه سایت یکی از موارد اساسی لازم در سایت است که بایستی

در طراحی سایت رعایت شود و لینک تمامی مطالب سایت در آن قرار بگیرد. نقشه سایتی که در ابزار وبمستر گوگل استفاده میشود XML است و لینک تمامی فایل های سایت شما در آن قرار گرفته است. نقشه سایت به صورت پویا و ایستا وجود دارد که در نقشه سایت پویا با اضافه کردن مطلب در سایت لینک آن به صورت خودکار به نقشه سایت اضافه میشود اما در نقشه سایت ایستا شما بایستی خودتان به صورت دستی لینک را اضافه کنید.
ار اس اس یا RSS از از دیگر موارد لازم است که باید در طراحی سایت رعایت شود.آر اس اس و یا RSS در واقع شما را در ساخت خبرنامه فیدبرنر گوگل و یا همانند آن کمک خواهد کرد و بدون دخالت شما با بروزرسانی سایت مطالب شما به ایمیل کاربران فرستاده خواهد شد،‌ علاوه بر این استفاده از RSS به دیگران کمک خواهد کرد تا مطالب شما را در سایت خودشان داشته باشند.

سایت ساده بهتر است یا گرافیکی؟

علاوه بر امکانات سایت در طراحی گرافیک سایت هم بایستی هوشمندانه و با توجه به نوع فعالیت وب سایت و جنسیت کاربران طراحی شود، به طور مثال در طراحی وب سایت شرکتی که پروفیل تولید پروفیل میکند را نبایستی با رنگ صورتی طراحی کرد. رنگ هایی که برای طراحی این نوع وب سایت استفاده می‌شود بایستی کیفیت، تخصص و صنعت را به کاربر نمایش دهد.
علاوه بر رنگ بایستی درست و به اندازه از یک سری ابجکت ها و المان های طراحی سایت استفاده کرد،‌ بعضی از سایت ها شبیه شهربازی هستند انقدر که کدهای جاوا در سایت استفاده شده و از بالا به پایین صفحه در حال تاپ خوردن هستند.
گرافیک سایت باید ساده باشد و سرعت لود خوبی داشته باشد و کاربر را به هدفش برساند نه اینکه او را بدتر گیج کند،‌ کاربر بیشتر به دنبال مطالب شماست نه گرافیک وب سایت شما، همانطور که یکی از استادان طراحی سایت در یکی از جلسات سئو و بهینه سازی میگفتند دلیل موفقیت و پیروز شدن گوگل بر یاهو ساده تر بودن گرافیکش بود.

موفق باشید، یا علی

چاپ ایمیل

برای سفارش طراحی سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

مشاوره رایگان : 09383139121

https://telegram.me/w3bdesign

شرکت طراحی سایت وب دیزاین  شرکت طراحی سایت وب دیزاین

ارتباط با ما

08645263231 و 09128550058