تلفن تماس : 3231 4526 086 و 0058 855 0912

طراحی سایت

وب ساز چیست؟

وب ساز
وب سازها در تعریف به نرم افزارهای تحت وبی (قابل اجرا در لوکال توسط نرم افزار شبیه ساز سرور ) گفته میشوند که به کاربران این امکان را میدهد تا بدون کد نویسی به طراحی سایت بپردازد. شاید این حرف درست نباشد که

کاربر بتواند بدون کد نویسی قادر به ساخت وبسایت باشد اما وب سازها درصورتی که حداقل ترین هارا از یک سایت بخواهید احتمالا نیاز به کدنویسی نداشته باشید، اما به هرحال HTML جز واجبترین زبان هاییست که هرکسی برای کوچکترین تغییرات در سایت میبایست آن را بلد باشد.


حداقل ترین امکانات یک وب ساز چیست؟

قابلیت ایجاد دسته بندی و مجموعه برای مطالب
ایجاد، ویرایش و حذف مطالب
تعیین کلمه کلیدی و متاتگ برای مطالب
ایجاد، ویرایش و حذف منو ها
پشتیبانی از rss
سیستم مدیریت کاربران
ایجاد، حذف و ویرایش بلوک ها
و ...

بعضی از وب ساز ها به صورت رایگان و بعضی دیگر به صورت فروشی در محیط اینترنت قابل دسترسی میباشند. اغلب وب سازهای رایگان مانند وردپرس، جوملا ، دروپال، دیتالایف و ... دارای قالب های گرافیکی زیادی هستند که بر اساس فریم ورک های مختلف نوشته شده اند. قالب هایی که بر اساس فریم ورک ساخته میشوند به کاربر این امکان را میدهند از کنترل پنل مدیریت ویرایش های لازم از جمله افزودن یا حذف یک موقعیت، تغییر فونت، تغییر رنگ و غیره را انجام دهد. اغلب وب ساز ها تحت فریم ورک MVC طراحی و کدنویسی شده اند و به پایگاه داده MySQL متصل میشوند.
جوملا، وردپرس، دیتا لایف انجین، نیوک، دروپال، چند نمونه از  بهترین وب سازهای رایگان و Open surce میباشند که توسعه دهندگان زیادی مشغول به ایجاد و ویرایش افزونه ها و قالب برای این سیستم ها هستند.
هر نرم افزار وب ساز برای نصب در هاستینگ دارای یک سری شرایط خاص خود میباشد و در هر هاستی قابل اجرا نیست، پس لازم است مشخصات هاست مورد نیاز هر یک از وب ساز ها را بدانید و سپس اقدام به تهیه هاستینگ کنید.
اگر برای انتخاب هریک از وب سازها نیاز به مشاوره دارید و  یا در نصب هریک دچار مشکل شده اید با وب دیزاین تماس بگیرید.
به شما توصیه میکنیم این مقاله را بخوانید

طراحی سایت cms

درست كردن وب سايت رايگان


گروه طراحی سایت وب دیزاین | طراحی سایت فروشگاهی، خبری، شرکتی، شخصی، نمونه کار، انجمن گفت و گو، شبکه های اجتماعی، تفریحی و ....

چاپ ایمیل

برای سفارش طراحی سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

مشاوره رایگان : 09383139121

https://telegram.me/w3bdesign

شرکت طراحی سایت وب دیزاین  شرکت طراحی سایت وب دیزاین

ارتباط با ما

08645263231 و 09128550058